Usuwanie osadów kamienia wodnego i produktów korozji

Usuwanie osadów kamienia i produktów korozji z kotłów wodnych, parowych, wymienników ciepła, skraplaczy natryskowych i wyparnych, obiegów ciepłowniczych, chłodniczych, chłodnic kompresorów, sprężarek, odżelaziaczy, obiegów wody lodowej, itp.

Oferujemy bezpieczne środki do chemicznego oczyszczania instalacji, urządzeń z w/w osadów. Produkty RADINER stosowane są w Polsce z powodzeniem od kilkunastu lat, w róznych branżach przemysłu. Preparaty posiadają niezbędną dokumentację techniczną, referencje i atesty oraz co istotne badania przeciwkorozyjne potwierdzające, iż są bezpieczne dla uszczelek, połączeń oraz same instalacji. Przyczyniają się do zwiększenia żywotności urządzeń oraz ich wydajności, jak również optymalizacji kosztów remontów i utrzymania ruchu w przedsiębiorstwie.

Opakowania:

preparaty w płynie: pojemniki 20l, 25l, 1000l
preparaty w postaci stałej: wiaderka 10kg, worki 25kg

Radiner FS

Preparat do chemicznego usuwania osadów kamienia wodnego z instalacji c.o. oraz kotłów wodnych i parowych jak również do oczyszczania stalowych, ceglanych i betonowych zbiorników na wodę pitną oraz odżelaziaczy i odmanganiaczy. Zastosowanie: stal czarna, żeliwo, miedź, mosiądz.
Nie nadaje się do oczyszczania instalacji ze stali nierdzewnej chromoniklowej oraz aluminium i stali ocynkowanej.

Radiner FI

Preparat do usuwania osadów kamienia wodnego,oraz do pasywacji urządzeń wykonanych ze stali chromoniklowej.  Wkomponowany zestaw inhibitorów korozji chroni stal, żeliwo szare, stale szlachetne z wysoką zawartością chromu, a także miedź i mosiądz. Zastosowanie: do oczyszczania wymienników ciepła ze stali nierdzewnej chromoniklowej.

Nie należy preparatu stosować do aluminium i jego stopów, a także do stali ocynkowanej.

Radiner FS/ZN

Preparat do chemicznego usuwania osadów kamienia wodnego ze skraplaczy natryskowo-wyparnych i elementów układu chłodzenia. Dobrze rozpuszcza osady wewnątrz instalacji chłodniczych. Zastosowanie: do urządzeń i instalacji, jak również ich elementów ze stali ocynkowanej.

Radiner Fi/Al

Preparat do usuwania osadów kamienia wodnego, a przede wszystkim osad węglanu wapnia i związków żelaza z urządzeń i instalacji wodnych wykonanych z aluminium lub jego stopów. Aktywne składniki preparatu dzięki silnym własnościom pasywującym zapewniają skuteczną ochronę przed korozją elementom aluminiowym.
Nie należy preparatu stosować do stali ocynkowanej.

Radiner KPX

Preparat do bezkwasowego usuwania osadów kamienia kotłowego z kotłów parowych w trakcie normalnej ich eksploatacji. Zastosowanie: stal czarna, żeliwo, stal nierdzewna.

Radiner KPX-K

Preparat do usuwania osadów kamienia kotłowego i produktów korozji z wymienników ciepła systemu ciepłej wody użytkowej i centralnego ogrzewania, układów chłodzenia, kotłów wodnych i parowych oraz instalacji wodociągowych. W szczególności zalecany do usuwania osadów żelazistych. Zastosowanie: stal czarna, żeliwo, stal nierdzewna.

Radiner KPX-Z

Preparat przeznaczony do usuwania osadów wytrąconych soli wapnia i magnezu, w tym siarczanów, z wymienników ciepła układów chłodzenia, kotłów wodnych i parowych oraz instalacji technologicznych.
Do usuwania osadów kamienia kotłowego i wodnego z wymienników ciepła systemu ciepłej wody użytkowej i centralnego ogrzewania, układów chłodzenia, kotłów wodnych i parowych oraz instalacji wodociągowych. W szczególności zalecany do usuwania trudno rozpuszczalnych osadów siarczanowych i fosforanowych. Zastosowanie: stal czarna, żeliwo, stal nierdzewna.

Radiner FE

Preparat do chemicznego usuwania osadów kamienia wodnego i produktów korozji z instalacji ciepłej wody użytkowej oraz wymienników ciepła. Wkomponowany zestaw inhibitorów korozji chroni stal, stal ocynkowaną, żeliwo szare, stale szlachetne z wysoką zawartością chromu, a także miedź i mosiądz. Zastosowanie: instalacje c.w.u. ze stali ocynkowanej oraz wymienniki ciepła ze stali nierdzewnej chromoniklowej.
Nie należy preparatu stosować do aluminium i jego stopów.

Radiner Fi/Ox

Preparat do chemicznej regeneracji wodomierzy wykonanych z mosiądzu. Miedź i jej stopy. Nie korozyjny także w stosunku do stali czarnej

Radiner ST

Preparat do chemicznego usuwania osadów kamienia wodnego z wymienników ciepła, kotłów wodnych i parowych, instalacji co i c.w.u oraz układów chłodzenia. Rozpuszcza osady kamienia wodnego, a przede wszystkim osad węglanu wapnia. Aktywne składniki preparatu zapewniają skuteczną ochronę przed korozją ogólną i wżerową. Zastosowanie: stal, żeliwo, stal nierdzewna chromowo – niklowa (304, 316), miedzi, mosiądzu, brązów oraz aluminium i jego stopów.

Renstud JM Preparat dwuskładnikowy

Dwuskładnikowy preparat do chemicznego oczyszczania sieci wodociągowych z osadów związków żelaza Fe3+, filtrów studni głębinowych z osadów związków żelaza powodujących kolmatację filtrów i zbiorników wody pitnej. Zastosowanie: stal węglowa, miedź i jej stopy, beton, cegła.

Alkamar

Preparat do alkalicznej neutralizacji i pasywacji powierzchni wewnętrznych instalacji c.o., ciepłej wody użytkowej, kotłów i wymienników ciepła i innych urządzeń, po wykonanym chemicznym kwasowym oczyszczeniu celem neutralizacji zładów oraz przeprowadzenia ich pasywacji dla nadania odporności antykorozyjnej. Zastosowanie: stal czarna, żeliwo, stal chromoniklowa (nierdzewna).