Usuwanie ropopochodnych

Usuwanie olejów, smarów, tłuszczów, emulsji, sadzy, wosków, parafin, smoły, asfaltu, substancji ropopochodnych, bitumicznych, cementu, betonu, zanieczyszczeń eksploatacyjnych, rdzy, nalotów tlenkowych, poawaryjnych, produkcyjnych, technologicznych, atmosferycznych, drogowych, popożarowych, chlorków, siarczków, śniegu, lodu.

Preparaty z rodziny CHEMTEC przeznaczone są do usuwania i neutralizacji zanieczyszczeń ropopochodnych z wszelkiego rodzaju powierzchni.
Służą do mycia konstrukcji stalowych, aluminiowych, betonowych, aut ciężarowych, maszyn drogowych, budowlanych, urządzeń dźwigowych, środków transportu drogowego, kolejowego, morskiego, wózków widłowych, zbiorników, cystern, pojemników, silosów, instalacji, rurociągów, armatury, chłodnic, pieców, maszyn i urządzeń górniczych, obrabiarek, taśmociągów, linii technologicznych, elewacji, dachów, posadzek jak również do neutralizacji wycieków substancji ropopochodnych z dróg, placów, jezior, rzek i kanałów.

Opakowania: pojemniki 25l

N100 – Neutralny preparat dyspergująco-myjący

Gotowy do użycia, bezrozpuszczalnikowy, całkowicie neutralny, bezpieczny dla użytkownika oraz środowiska naturalnego, preparat do likwidacji filmów olejowych na wodzie oraz odtłuszczania zaolejonych powierzchni. Unikalna formuła uaktywnia i przyspiesza procesy naturalnej biodegradacji węglowodorów, tłuszczów, olejów w środowisku wodnym i w glebie. Preparat jest całkowicie niepalny, bezpieczny dla mytych powierzchni: nie niszczy tworzyw sztucznych, gumy, powłok malarskich, metali, betonu, asfaltu.

N100S – Neutralny preparat dyspergująco-myjący

Skoncentrowany, bezrozpuszczalnikowy, neutralny, bezpieczny dla użytkownika i środowiska, bioaktywny preparat przeznaczony do mycia i odtłuszczania powierzchni zanieczyszczonych smarami, olejami, węglowodorami, tłuszczami, neutralizacji wycieków substancji ropopochodnych na powierzchni wody oraz wspomagania bioremediacji skażonej węglowodorami gleby. Unikalna formuła uaktywnia i przyspiesza procesy naturalnej biodegradacji węglowodorów, tłuszczów, olejów w środowisku wodnym i w glebie. Preparat jest całkowicie niepalny, bezpieczny dla mytych powierzchni: nie niszczy tworzyw sztucznych, gumy, powłok malarskich, metali, betonu, asfaltu.

N500 – Niskoalkaliczny preparat myjąco-odtłuszczający

Wysoce skoncentrowany, niskopieniący preparat myjąco-odtłuszczający z inhibitorami korozji do usuwania tłuszczów, olejów, parafiny i sadzy. Może być stosowany do mycia i odtłuszczania elementów i detali w myjkach przemysłowych z obiegiem zamkniętym jak również w myjkach ciśnieniowych. Nadaje się do czyszczenia powierzchni magnezowanych, cynkowanych, mosiądzu, miedzi, żelaza, stali, stali nierdzewnej i aluminium.

A100 – Alkaliczny preparat myjąco-odtłuszczający

Alkaliczny, wysoce skoncentrowany, umiarkowanie pieniący, preparat czyszczący do mycia i odtłuszczania powierzchni. Usuwa tłuszcze, smary, oleje, zanieczyszczenia komunikacyjne, atmosferyczne, eksploatacyjne. Idealny do mycia konstrukcji stalowych, zbiorników, instalacji, silosów, maszyn i urządzeń budowlanych, drogowych, górniczych, przeładunkowych, środków transportu kolejowego i drogowego a także podłóg, ścian, elewacji w halach produkcyjnych, magazynowych, warsztatowych, obiektach przemysłowych, handlowych, itp.

A200 – Alkaliczny preparat odtłuszczająco-myjący

Alkaliczny, wysoce skoncentrowany, umiarkowanie pieniący preparat do mycia i odtłuszczania powierzchni. Usuwa tłuszcze, smary, oleje, zanieczyszczenia atmosferyczne, komunikacyjne. Do stosowania w halach produkcyjnych, remontowych, magazynowych, warsztatach naprawczych i garażach. Doskonały i bezpieczny do mycia silnie zabrudzonych powierzchni silników, podwozi, karoserii samochodów ciężarowych, plandek samochodowych, maszyn rolniczych, podłóg z użyciem szorowarek i automatów myjących itp. Skutecznie czyści elewacje budynków, mosty, znaki drogowe itp.

ASTR – alkaliczny preparat myjąco-odtłuszczający

Nisko pieniący środek czyszczący do bardzo zanieczyszczonych powierzchni w przemyśle. Bardzo efektywny w przypadku oleju, sadzy, tłuszczu. Można stosować w maszynach czyszczących, myjkach ciśnieniowych. Usuwa powłoki nabłyszczające, pasty, woski, powłoki polimerowe, zanieczyszczenia ropopochodne, ślady po kołach wózków widłowych, transportowych.

A300 – preparat myjąco-odtłuszczający z inhibitorami korozji

Alkaliczny, umiarkowanie pieniący preparat z inhibitorami korozji do mycia i odtłuszczania dużych powierzchni także aluminiowych i innych wrażliwych na alkalia. Idealny do mycia środków transportu drogowego, kolejowego, morskiego, wózków widłowych, plandek brezentowych, kontenerów, traktorów, urządzeń i maszyn rolniczych, drogowych, budowlanych, maszyn i urządzeń przemysłowych, rurociągów, zbiorników, instalacji, armatury, posadzek, elewacji, ścian, dachów w obiektach przemysłowych, użyteczności publicznej, handlowych, halach magazynowych, sportowych. Rekomendowany do mycia i odtłuszczania powierzchni przed malowaniem.

A400 – Alkaliczny preparat odtłuszczająco-myjący

Alkaliczny preparat odtłuszczając-myjący do zadań specjalnych. Doskonale usuwa ciężkie zanieczyszczenia olejowe, tłuszcze, smary, sadzę, parafiny, woski, itp. Do mycia i odtłuszczania powierzchni w obiektach przemysłowych, mycia cystern, zbiorników, silosów, konstrukcji stalowych, mostów, wagonów, przyczep itp.

A500 – aktywna piana do mycia i odtłuszczania powierzchni

bardzo silnie pieniący, wysoko skoncentrowany, alkaliczny środek czyszczący przeznaczony do usuwania wyjątkowo silnych zabrudzeń takich jak smary, oleje, tłuszcze, sadza itp. z powierzchni twardych, odpornych na działanie środowiska alkalicznego. Doskonały do mycia silnie zabrudzonych maszyn i urządzeń w przemyśle ciężkim i motoryzacyjnym. Nie stosować na powierzchniach silnie nagrzanych, nasłonecznionych, aluminiowych lub innych wrażliwych na alkalia.

A600 – niskopieniący preparat myjąco-odtłuszczający

Alkaliczny, niskopieniący preparat z inhibitorami korozji przeznaczony do mycia i odtłuszczania powierzchni aluminiowych i innych wrażliwych na alkalia. Skomponowany specjalnie do stosowania w myjkach z zamkniętym obiegiem płynu roboczego. Najlepsze rezultaty uzyskuje się stosując roztwór wodny produktu o temperaturze 40-80ºC

A700 – niskopieniący preparat myjąco-odtłuszczający

Alkaliczny, niskopieniacy preparat przeznaczony do mycia i odtłuszczania powierzchni stalowych i żelaznych. Skomponowany specjalnie do stosowania w myjkach z zamkniętym obiegiem płynu roboczego. Najlepsze rezultaty uzyskuje się stosując roztwór wodny produktu o temperaturze 40-80ºC

K100 – Kwaśny preparat myjąco-odtłuszczający

Silnie pieniący, kwaśny preparat na bazie kwasu fosforowego do usuwania tłuszczów, osadów wapiennych, rdzy oraz nalotów tlenkowych z powierzchni. Czyści i odnawia powierzchnie ze stali nierdzewnej, chromowane, niklowane. Nadaje połysk mytym powierzchniom. Dopuszczony do stosowania w przemyśle spożywczym – może być używany do mycia wszystkich powierzchni mających bezpośredni kontakt z żywnością.

K200 – do usuwania osadów wapiennych i tlenkowych.

Kwaśny preparat czyszczący z inhibitorami korozji do usuwania osadów wapiennych i rdzy, płukania przewodów rurowych, instalacji i urządzeń ciepłowniczych, chłodniczych. Używany również do oczyszczania z kamienia kotłowego w wymienników ciepła i elementów grzejnych. Specjalna kompozycja pozwalająca na bezpieczne czyszczenie i dezoksydację aluminium (nie anodowanego).

K300 – do usuwania kamienia, rdzy, cementu, nagarów.

Silnie skoncentrowany, kwaśny środek czyszczący na bazie kwasu solnego do usuwania wyjątkowo uporczywych osadów wapiennych i rdzy. Przeznaczony do mycia powierzchni, płukania przewodów rurowych, instalacji i urządzeń ciepłowniczych, chłodniczych. Używany również do oczyszczenia z kamienia kotłowego w wymienników ciepła i elementów grzejnych a także do mycia wagonów kolejowych, kontenerów itp.

K400 – do usuwania kamienia, rdzy, cementu, nagarów.

Silnie skoncentrowany, kwaśny środek czyszczący zawierający inhibitory korozji będący kompozycją kwasu siarkowego i fluorowodorowego przeznaczony do usuwania wyjątkowo uporczywych osadów wapiennych, rdzy i tlenków z powierzchni odpornych na działanie kwasów. Stosowany głównie do czyszczenia kontenerów, elewacji klinkierowych, glazury, itp. Doskonały do czyszczenia dachów kolejowych wagonów osobowych i towarowych, dachów tramwajów, felg w myjniach samochodowych, itp.

K500 – kwasowy preparat do czyszczenia aluminium

Preparat z dodatkiem kwasu szczawiowego przeznaczony do czyszczenia i odnawiania różnego typu powierzchni w tym wrażliwych na działanie kwasów. Idealny do mycia wagonów, lokomotyw, tramwajów, autobusów, samochodów ciężarowych, kontenerów, chłodni. Doskonale czyści powierzchnie aluminiowe. Może być stosowany w automatycznych myjniach szczotkowych, w kąpielach, do ręcznego mycia felg aluminiowych i innych powierzchni oraz elementów.

K600 – kwasowy preparat myjąco-odtłuszczający

Preparat na bazie kwasu fosforowego i fluorowodorowego przeznaczony do usuwania rdzy, nalotów tlenkowych, osadów wapiennych z powierzchni malowanych, aluminiowych (nie anodowanych), płytek ceramicznych, szklanych, betonowych i innych. Może być używany jako środek do usuwania rdzy z powierzchni metalowych, narzędzi, zbiorników. Idealny do mycia wagonów, lokomotyw, tramwajów, autobusów, samochodów ciężarowych, kontenerów, chłodni a także czyszczenia pomieszczeń myjni samochodowych.

R100 – Rozpuszczalnikowy preparat myjący

Rozpuszczalnikowy preparat myjący do usuwania na zimno i na gorąco smarów, olejów, paliw ciężkich. Bezpieczny dla powierzchni lakierowanych, chromowanych, gumowych, aluminiowych. Stosowany również jako środek odtłuszczający do mycia silników, części i podzespołów maszyn i urządzeń, filtrów itp.

R200 – rozpuszczalnikowy preparat myjący

Rozpuszczalnikowy, bezzapachowy preparat odtłuszczający dla przemysłu przeznaczony do usuwania substancji konserwujących, wosków, olejów, tłuszczów, sadzy, smoły, bitumów, osadów koksowych itp. Doskonały do mycia elementów w kąpielach odtłuszczających. Nie jest szkodliwy dla plastiku, stali lub aluminium.

R300 – rozpuszczalnikowy preparat myjący

Rozpuszczalnikowy preparat przeznaczony do usuwania wyjątkowo ciężkich zanieczyszczeń ropopochodnych, smoły, asfaltu, bitumów, olejów, smarów, paliw ciężkich, gudronu, żywic itp.

R500E – elektrocleaner

Rozpuszczalnikowy, uniwersalny środek o wysokiej skuteczności do mycia instalacji i wyposażenia elektrycznego. Intensywne działanie odtłuszczające pozwala bez trudności usuwać zżywiczałe smary, warstwy zestarzałych olejów i inne zanieczyszczenia. Zapobiega zmianom oporności łączy, zakłóceniom a także niebezpieczeństwu powstania zwarcia i pożaru instalacji. Electrocleaner całkowicie odparowuje nie pozostawiając żadnych osadów.